- 50
Budapest IV. kerület, Újpest
-
Kínálati ár: 157 000 000 Ft
Kalkulált ár: 380 145 Є -
746 m2
Alapterület
-
2 333 m2
Telekterület
-
-
Szobaszám
- Alapterület 746 m2
- Telekterület 2 333 m2
- Szobaszám -
- Web www.ingatlantajolo.hu/8381215
- Négyzetméter ár 210 456 Ft/m2
- Értékesítés típusa Eladó / Kínál
- Kategória Kereskedelmi és ipari ingatlan
- Típus Vendéglő, étterem
- Fűtés Gáz (cirkó)
- Építés éve 1695
- Belső szintek nincs megadva
- CSOK igénybe vehető nem
- Kilátás nincs megadva
- Tájolás nincs megadva
- Parkolási lehetőség nincs megadva
- Építőanyag nincs megadva
- Klíma nem
- Havi rezsiköltség nincs megadva
- Elektromos autó töltés nincs megadva
- Akadálymentesített nincs megadva
Energetikai besorolás:
Az ingatlan leírása
VENDÉGLÁTÓSKÉNT, RENDEZVÉNYSZERVEZŐKÉNT, AKÁR SZÁLLÁSADÓ VÁLLALKOZÓKÉNT SZERT TENNE EGY IGAZI KURIÓZUMRA, SZINTE MÁR-MÁR HUNGARIKUMRA, EGY OLYAN A MAGA NEMÉBEN IS TELJESEN EGYEDÜLÁLLÓ ÉPÜLETKOMPLEXUMRA, MELYNEK A MAI NAPIG IS MÉLTÁN HÍRES ÉS EGYKORON MÉG A BETYÁRVILÁGBAN IS HIRHEDT NEVÉT MAGYARORSZÁGON, DE SZERINTEM MÉG A HATÁRAINKON KÍVÜL, SŐT MEG MEREM KOCKÁZTATNI, HOGY A NAGYVILÁGON IS - AZ ELMÚLT TÖBB MINT 300 ÉVES FENNÁLLÁSA ALATT, AMIÓTA FOLYAMATOSAN LÉTEZIK ÉS MŰKÖDIK - UGYAN KI NE ISMERNÉ, VAGY KINEK NE LENNE AKÁR - EGY KELLEMESEN ELTÖLTÖTT EBÉDNEK, VACSORÁNAK, ELJEGYZÉSNEK, ESKÜVŐNEK, BALLAGÁSNAK, KERESZTELŐNEK, BÚCSÚZTATÓNAK, EGYÉB CSALÁDI-, BARÁTI-, CÉGES RENDEZVÉNYNEK, AKÁR ZENÉS-TÁNCOS ELŐADÁST BEMUTATÓ / FELVONULTATÓ MULATSÁGNAK VAGY BÁLNAK, VAGY AKÁR EGY BELFÖLDI SZERVEZETT CSOPORTOS KIRÁNDULÁST MEGKORONÁZÓ HELYSZÍNKÉNT SZERZETT - SZEMÉLYES EMLÉKE RÓLA……EZ A HELY NEM MÁS MINT SZÉKES FŐVÁROSUNKNAK, BUDAPESTNEK A IV. KERÜLETÉBEN, A MAI ÚJPESTNEK ÉS ANNAK IS A CSODÁLATOS ÉS VADREGÉNYES DUNA PARTJÁNAK SZOMSZÉDSÁGÁBAN ELTERÜLŐ ROMANTIKUS ÉS VARÁZSLATOS VILÁGÁBAN MEGHÚZÓDÓ ÉS EGYBEN BELESIMULÓ KÖRNYEZETÉBEN OTTHONT KAPÓ „MEGYERI CSÁRDA” MELY EGYBEN A KERÜLET LEGRÉGEBBEN ÉPÜLT INGATLANJÁNAK A KITÜNTETŐ CÍMÉT IS BÜSZKÉN MAGÁN VISELHETI !!!
Mindenek előtt egy kis történelmi áttekintés a Megyer Csárdáról:
„A XV. században keletkezett írásos emlékek szerint a megyeri terület a váci káptalan birtoka, majd a Törökvész után 1695-től Újfalusi János földbirtokos tulajdona volt. Feltehetően ekkortájt létesült itt valami csárdaépület. E terület mellett, ahol a csárda áll, már az ókorban is jelentős közlekedési útvonal húzódott. Ásatások emlékei bizonyítják, hogy ez a vidék egykor a római "limes" láncszeme volt. A mai csárda környékén erődítések helyezkedtek el és itt állt az őrtorony is. A XIX. Századtól Károlyi gróf hitbizományi birtoka új Megyer település, ez a vidék, ahol fejlett szőlőművelés folyik. A mai csárda főépületéhez a XVIII-XIX. században istálló és beszálló fogadó is tartozott. A dunai oldalon ma is látható a lebontott szárnyépület ajtó- és ablakíveinek maradványa. A Pestre igyekvő felső magyarországi parasztok a csárda északi kapuján érkeztek, majd itt megpihenve a déli vagy a pesti kapun keresztül folytatták útjukat. A betyárvilágról szóló színes hagyomány az tartja, hogy a pénzével hazatartó paraszt sokszor nemcsak pénzét és csinos feleségét, de még az életét is a becsali csárdában hagyta.” (Betyár: A XVIII–XIX. századi bujdosó rablók neve volt Magyarországon. Általában lovas bujdosókként említik őket. A köztudatban és a sajtókban az 1830-as évekig szerepük egyértelműen negatív volt, ekkortól kezdve azonban sokan népi hősökké váltak, mivel az akkori társadalomból kitaszított bűnözők gyakran az igazságosabb társadalomért küzdő politikai mozgalmak élére álltak, vagy ezek szimbólumaivá váltak. Elsők között „megdicsőült” magyar betyárok Zöld Marci, Sobri Jóska és Rózsa Sándor voltak. A betyárok előszeretettel mulatták idejük jó részét ebben a csárdában is vagy pihentek meg hosszabban, a nagy távolságokban mérhető hazai vándorlásaik során.)
Ezen kis történelmi kitekintés után, akkor repüljünk is gyorsan előre az időben, egészen 2023-ba, ahol ismét új tulajdonosát keresi a híres Megyeri Csárda…
Amit a csárdáról mai állapotában és üzleti szempontból is tudni érdemes:
- Az önálló helyrajzi számmal rendelkező belterületi, összközműves telek melyen fekszik, összesen 2333 m2-es, a rajta lévő felépítmények alapterülete pedig, összesen 746 m2 (lásd a hirdetésben külön mellékelt helyiséglista és helyszínrajz alapján)
- A hivatalos földhivatali bejegyzés szerinti megnevezése: Kivett étterem és gazdasági épület, udvar,
- A mai Váci útról (2x2 sávos főútról) nagyon könnyen, egy egyszerű leágazással megközelíthető külső parkolójában sok-sok személygépkocsinak, 50-60 fős turistabuszoknak bőven jut hely, belső (udvari) parkolójában további személygépkocsiknak, áruszállító teherjárműveknek is minden további nélkül, bőven akad beállási lehetőség.
- A tavasztól őszig jól kihasználható - az autentikus, zenés-táncos népművészeti előadásoknak is helyet biztosító külső színpaddal is ellátott - 160 fős, részben fedett kerthelyiségével és teraszaival együtt, egyszerre összesen 340 fő befogadására / kiszolgálására is képes a csárda. Az évszakoktól függetlenül mindig üzemelő, akadálymentes(!), belső 180 fős befogadó tere, 3 tematikus külön teremből, egy nagy központi részből és egy az idők során beépített, úgynevezett gang részből áll. A belső terek nagysága és egymáshoz viszonyultsága miatt, ezek a terek is egyértelműen alkalmasak a zenés-táncos műsorok, rendezvények lebonyolítására vagy a mulatságok megtartására.
- Külső és belső építészeti jegyeiben az idők elmúltával mit sem változtak a csárda egyediségét visszaadó és jellegzetességét változatlan formában megtartó belső díszítések, megoldások és berendezések megléte, mint pl.: a helyiségek fűtését biztosító, népművészetileg gazdagon díszített, szinte már-már műemléknek is beillő, hatalmas épített cserépkályhák, a kő és a természetes fa mint az épület két építészeti alapanyagának mindenhol meglévő kölcsönös találkozása és egymásra utaltsága / harmóniája. Igazi modernizációra csak a csárdát kiszolgáló „ÁNTSZ engedéllyel rendelkező és működő” meleg konyha és a hozzátartozó előkészítő helyiségek, az áruk raktározására szolgáló (hűtő)helyiségek, a pincerészek és a szükséges szociális helyiségek (pl.: öltözők, irodák, tisztálkodási-, és személyzeti / vendég mellékhelyiségek stb…), valamint a csárda épületével egységet alkotó, de attól teljesen külön használt lakóépületben már kialakított 1 db és még további 1 db - akár tetőtér beépíthetőséggel is kialakítható - lakáshelyiséggel rendelkezik, amelyek teljes átalakításával / rendbe hozatalával / a teljes tetőterük beépítésével, akár egy 6-8 szobás állandó szálláshely (panzióztatás) céljára is alkalmassá tehetők! Ezen épületrészek fűtését természetesen már egy gázkazán vagy gázkonvektor oldja meg. A csárda egész épületére kiterjedő nagyobb mértékű rekonstrukciót, átfogó felújítási munkálatokat és átalakításokat 1965-ben végezték el, amely létrehozta a csárda ma is ismert arculatát és amelynek emlékét a belső vendégtérben, egy díszes fából faragott emléktábla is megőrzött.
- Az épület jelenleg nem áll sem országos műemléki, sem fővárosi vagy kerületi helyi építészeti értékvédelem alatt, de mivel az ingatlanon álló épület Újpest legrégebben (1700 körül, barokk stílusban) épült épülete, így Újpest Örökségvédelmi Hatástanulmánya alapján „kerületi helyi védelemre javasolt épület” így a csárda új tulajdonosának előzetesen is figyelembe kell venni, az ingatlan a helyi önkormányzati szabályozás (DKÉSZ Vi 2/4 TKR szerint – jelentős zöldfelületű intézményi kategóriájú, jellemzően szabadon álló, szabadidős és rekreációs építményi terület besorolását is), valamint az épület jellegéből fakadóan a szolgáltatási rendeltetése továbbra is kizárólag csak vendéglátás, valamint szálláshely rendeltetésre használható majd! Fontos tudni még, hogy mindenfajta homlokzati átalakítás a helyi önkormányzatnál településképi bejelentési kötelezettséget von maga után, valamint építési engedélyhez kötött a belső átalakítás is, amelyre a helyi önkormányzatnál előzetes településképi véleményezési eljárás lefolytatása szükséges!
- Üzleti / befektetési / üzemeltetési szempontból a mostani tulajdonos természetesen rendelkezésre bocsájtja az elmúlt évek vendégforgalmának kimutatásait , valamint egy évközi tulajdonosváltás esetén, a további gördülékeny üzletmenet szempontjából is, természetesen minden további nélkül átadja az idei évre már most, előzetesen meglévő – szinte a teljes tavaszi - nyári - őszi idényre folyamatosan lefoglalt – programok és események lebonyolításához létrehozott megállapodásokat / megkötött szerződéseket is!
A hirdetésben feltüntetett vételi irányár a mostani tulajdonos cégével együtt történő megvétel esetére (céges tulajdonosváltásra) vonatkozik! Ha csak az ingatlantulajdon érdekli Önt, akkor a meghirdetett vételi irányár természetesen csak nettó ár, így plusz Áfát is von majd maga után!
Ha a vendéglátásban és szálláshely szolgáltatásban érdekelt vállalkozását szeretné egy ilyen „nem mindennapi” kuriózumnak számító lehetőséggel bővíteni / működtetni, akkor Önnek és vállalkozásának itt a helye!
Ha ez a kiváló üzleti lehetőség felkeltette az Ön és/vagy cége érdeklődését, bizalmát előre is megköszönve, akár a hétvégén is várom szíves jelentkezését!