Debrecen, Belváros, Belváros
-
Kínálati ár: 42 500 000 Ft
Kalkulált ár: 108 142 Є -
50 m2
Alapterület
-
2
Szobaszám
- Alapterület 50 m2
- Telekterület -
- Szobaszám 2
- Web www.ingatlantajolo.hu/9305658
- Négyzetméter ár 850 000 Ft/m2
- Értékesítés típusa Eladó / Kínál
- Kategória Lakás
- Típus Téglalakás
- Emelet 10.
- Állapot Felújítandó
- Fűtés Távfűtés
- CSOK igénybe vehető nem
- Kilátás nincs megadva
- Tájolás nincs megadva
- Ingatlan komfort nincs megadva
- Parkolási lehetőség nincs megadva
- Építőanyag nincs megadva
- Bútorozott nincs megadva
- Akadálymentesített nincs megadva
- Erkély, terasz nincs megadva
- Kert kapcsolat nincs megadva
- Klíma nem
- Szigetelt nem
- Havi rezsiköltség nincs megadva
- Lakásbiztosítás nincs megadva
- Kábelszolgáltató nincs megadva
- Elektromos autó töltés nincs megadva
Energetikai besorolás:
Ez a hirdetés megfelelhet a FIX 3%-os programnak. Tudj meg többet a részletekről itt.
Az ingatlan leírása
Belvárosban, a Petőfi tér összképének, egyik legmeghatározóbb épületében eladó, egy 50 m2-es lakóterülettel rendelkező, 2 szoba-étkezős, erkélyes, tizenhatodik emeleti, kis rezsivel bíró, rugalmas kiköltözéssel birtokba vehető lakás.Irányár: 42.500.000 Ft.
Érdeklődni:
*****************
Részletes leírás:
*****************
Belvárosról lévén szó, egyértelmű hogy kiváló infrastruktúrával rendelkezik a környék. Nem beszélve róla, hogy itt összpontosul a város közösségi közlekedésének teljes palettája, így a város bármely pontjára közvetlen járattal lehet eljutni busszal, trolival vagy akár villamossal is. Aki rendszeresen veszi igénybe a MÁV szolgáltatásait, az állomás közelsége biztosítja, hogy elég az indulás előtt tíz perccel átsétálni.
Az épület, amelyben az eladásra kínált lakás helyet kapott, Debrecen egyik legikonikusabb társasháza, ami 1974-től biztosítja a lakhatást az itt élők számára. Huszonkét emeletes, három személy és egy teher lifttel rendelkezik, a fogadó szinten 0-24 órás portaszolgálattal. A közhiedelemmel ellentétben nem panelépítésű, hanem vasbetonvázas teherhordó szerkezettel, tégla falazattal épült. Ennek köszönhetően a lakások belső falai jellemzően csak válaszfalak, így bizonyos keretek között, kis költségvetéssel, az elrendezésük alakítható.
Hirdetett lakásunk esetében is, a mellékelt alaprajzon jól látszik, hogy lehetőség van akár a konyha és étkező összenyitására, vagy akár a nagyszobát is hozzá lehet nyitni az étkezőhöz, de a kisebbik szoba külön bejáratúvá alakítása sem okozna nagy fejtörést az új tulajdonos számára.
A lakótér 50 m2-es területtel rendelkezik, ez van a tulajdoni lapon is, ami a jelenlegi elrendezés szerint kettő szobát, gardróbhelyiséget, étkezőt, konyhát, és fürdőszobát foglal magába, ami utóbbi egy WC-vel is fel van szerelve. Persze van még egy előszobánk is, ami egyben közlekedőként is funkcionál.
A nagyszobából nyílik egy normálméretű erkély, ami igazából félig lodzsa, félig erkély, mivel határoló falakkal rendelkezik. Innen pazar kilátás nyílik a város keleti területeire, sőt még tiszta időben a Bihari-hegység sziluettje is látszik a távoli horizonton. Tájolás tekintetében a szobák kelet, míg az étkező és a konyha déli irányba néznek
Mint ahogyan azt a mellékelt képeken is jól látni, a lakásbelső felújításra, illetve korszerűsítésre vár, ami az új tulajdonos elképzelései és igényei szerint tud majd megvalósulni.
A rezsi szempontjából teljesen kezelhető számokról beszélhetünk, sőt, mondhatni kedvező összegekről. A közös költség 11.250 Ft., a téli hőszolgáltatói díj amostani a télen (ami tényleg tél volt) nem haladta meg a 22.000 Ft.-ot. Bár a lakás egyedi fogyasztásmérőkkel nem rendelkezik, de központilag mérik az elfogyasztott hőmennyiséget, így a szezonvégi elszámolásnak köszönhetően, sok esetben több nyári hónapban nullás csekkeket küld a szolgáltató.
Az ingatlan tulajdoni helyzetéről is ejtve néhány gondolatot, a helyzet végtelenül egyszerű, mivel egy tulajdonosa van a lakásnak, és a tulajdoni lap is teljesen tiszta és tehermentes. A birtokbaadás rugalmas keretek között tud majd történni, illetve a megtörténtét az is meghatározza, hogy a leendő vevőn milyen határidővel tudja megfizetni a megállapodás szerinti vételárat.