Ábrahámhegy, Ábrahámhegy
-
Kínálati ár: 189 000 000 Ft
Kalkulált ár: 523 546 Є -
60 m2
Alapterület
-
15 797 m2
Telekterület
-
1
Szobaszám
- Alapterület 60 m2
- Telekterület 15 797 m2
- Szobaszám 1
- Web www.ingatlantajolo.hu/9337731
- Négyzetméter ár 3 150 000 Ft/m2
- Értékesítés típusa Eladó / Kínál
- Kategória Üdülő, hétvégi ház
- Típus Üdülő, nyaraló
- Építés éve 1960
Az ingatlan leírása
Ritka kincs kerül értékesítésre Ábrahámhegyen egy több mint 1,5 hektáros területen. A 6 hrsz-on elterülő birtok a Körmic-hegy lábáig húzódik.A telek felső része egy saját erdő, vadregényes erdei területtel. A terület déli részéről viszont csodálatos balatoni panoráma tárul elénk.
A gondozott terület körbekerített, melyen egy kb. 60 nm-es épület található. A telek értékét nem az épület adja, -bár kis létszámú családnak akár lakhatásra is alkalmas,
-hanem a területben rejlő lehetőség. Az épület tetőterében egy szoba található, a földszinti részen egy pince.
Az épület mellett egy konyha kerül kialakításra, melyet fedett lapostető köt össze a főépülettel.
Tulajdoni lapon kert, gyümölcsös, és fásított terület művelési ágba tartozik. A telken 3 db felrajzolt épület található. A HÉSZ alapján a terület nagy része MK1 övezetben van, melyre az alábbi előírások vonatkoznak:
Gazdasági épülettel beépíthető minimális telekterület 2700 m2. Gazdasági épület csak művelt telekre, legfeljebb 3 %-os beépítettséggel lehet építeni, de a létesíthető maximális beépített földszinti bruttó alapterület 150 m2 lehet.
Közművek jelenleg nincsenek, a világítás napelemről megoldott. A vízellátás tartályos megoldással áll rendelkezésre, de igény szerint a víz és a villany ellátás is megoldható, a közművek elérhető távolságban vannak.
A birtok nagyságából adódóan ez az ingatlan nem az egyszerű nyaralót keresőknek kínál megoldást, hanem az önellátásra berendezkedő életformához, vagy egy birtokközpont kialakításához kínál lehetőséget.
A területen több száz gyümölcs és díszfa található a levendula mező és dísznövények mellett. A hely hangulata a csodás balatoni panoráma mellett nyugalmat áraszt.
Ha Balatonhoz közel nyugalmas helyen keres ingatlant céljai megvalósításához, jöjjön el, hogy Ön is érezhesse a hely kivételes adottságait!